"Результат не гірший, ніж у інших колег-депутатів" /інтерв'ю Бородянському віснику/

Редакція «Бородянського вісника» започатковує нову рубрику. В ній ми будемо аналізувати і контролювати роботу усіх гілок влади. Саме відповідальність перед людьми найвищих керівників формує все інше: якість доріг, рівень культури, пенсійне забезпечення, харчування в дитсадках. Ми наглядаємо не лише за місцевими депутатами, головами селищ і сіл та керівниками різних служб, але і за обраними від нашого округу народними депутатами. У Верховній Раді цього скликання таким представником Бородянщини є Ярослав Москаленко. Він входить до депутатської групи «Воля народу».

1) Які результати персонально вашої роботи в парламентському комітеті з питань екологічної політики? Яка ваша статистика відвідування засідань цього комітету і Верховної ради цього скликання загалом? Чому саме такі результати?

У цьому Комітеті Верховної Ради України я очолюю підкомітет з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом цього скликання Комітет провів 15 засідань. Всі профільні законопроекти мною опрацьовуються, на засіданні Комітету я доповідаю та надаю відповідні пропозиції Комітету про можливі результати їх розгляду. 

У рамках роботи в Комітеті очолював робочу групу по розробці законопроекту спрямованого на відновлення скасованих пільг та гарантій потерпілим особам; як представник Комітету брав участь у публічних громадських обговореннях щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, які проходили у місті Коростені Житомирської  області; брав участь у виїзному засіданні Комітету на Чорнобильську АЕС, та парламентських слуханнях на тему "Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об'єкт "Укриття" та перспективи розвитку зони відчуження". Окрім цього є автором/співавтором законопроектів по Чорнобильських питаннях.

Щодо статистики відвідувань засідань Комітету – намагаюся без поважних причин не пропускати, якщо все таки не має можливості бути присутнім особисто, то завжди присутній мій помічник, тому повністю володію інформацію про роботу Комітету. Станом на сьогодні моя присутність становить 65%.

2) Проект "Слово і діло" підрахував рівень вашої депутатської відповідальності. Він складає 47%. Саме стільки своїх публічних обіцянок ви виконали. Ще 52% не виконали. 11% обіцянок рахується в процесі виконання. Як ви оцінюєте такий результат своєї роботи як народного депутата? Чим поясните?

Вважаю, що оцінювати результат моєї роботи має виборець. Хоча, якщо об’єктивно, то результат не гірший, ніж у інших колег-депутатів. 

Згідно з даними цього ж проекту з усіх 422 народних депутатів я знаходжусь на 13 місці за кількістю виконаних обіцянок. А за рейтингами  по якості виконаних обіцянок та відповідальності (дані цього ж проекту) – 15 місце.

У той же час на 12 місці - серед невиконаних. Що з цього слідує? Що рейтинги - це річ суб'єктивна. Бо я можу навести приклад колег Віталія Гудзенка, Олександра Співаковського, Оксани Корчинської, які виконали 100% даних ними обіцянок. Але проблема в тому, що кількість тих обіцянок у кожного була аж! 1, а у  мене 58 (за загальною кількістю обіцянок - на 18-тому серед усіх депутатів). Погодьтеся, що реалізувати 58 важче. Тобто за неповну каденцію попереднього скликання (2 роки з 5) та півроку нинішнього вдалося втілити кожен другий проект. Але робота триває. Не вдається в один рік, робимо наступного. Головне не зупинятися. Десь потрібен час, десь міцною стіною стає бюрократичний апарат. Також не треба забувати, що за останні півтора роки Україна перебуває у стані неоголошеної війни. Тому частина часу і ресурсів перенаправляється туди, де сьогодні найбільше необхідно. Коли у будинку відбувається пожежа, ви ж передусім будете займатися її гасінням, а не косметичним ремонтом.

3. Рух "Чесно" зафіксував на відео принаймні один випадок вашого неперсонального голосування, коли ви натиснули кнопку за себе і за когось іншого. Це було 04.03.2015. Чому ви так зробили? Скільки ще разів у цьому скликанні ви "кнопкодавили"?

Мій колега, який був у залі, не встиг добігти. Попросив підстрахувати. Інших випадків не було. І не буде. Скажу більше, сьогодні ми підтримали законопроект про відповідальність за кнопкодавство. До речі, зараз у мене не спрацювала система РАДА, я писав заяву на голову, щоб врахували голос. Хоча, якщо вас цікавить моя позиція, то не за відповідальність треба голосувати. Треба підтримувати ті зміни, які унеможливлять саме явище кнопкодавства. Цей закон більше популістський. Реальні зрушення будуть, коли активізують сенсорну кнопку. Тим більше, що вона є в системі РАДА, адже на її запровадження було потрачено з державного бюджету 600 млн грн, це ще за головування Арсенія Яценюка. І до речі, депутати з нашої групи «Воля народу» вже друге скликання поспіль (у попередньому група «Суверенна європейська Україна») наполягають на активізації цієї кнопки. Зареєстрували відповідний законопроект. На жаль, поки у більшості нема на це політичної волі. 

4. Як ви проголосували за законопроект “Про ринок природного газу”, який уже набув чинності і знизив прибутки монополістів-облгазів? Обгрунтуйте своє рішення.

Верховною Радою України, 9 квітня 2015 року прийнятий Закон України «Про ринок природнього газу» № 329-VIII. Дозвольте вас трохи виправити, що Закон вводиться в дію з 1 жовтня 2015 року. До цього часу діє Закон України «Про засади функціонування ринку природнього газу». Дві норми все ж введені в дію, але стосуються вони підготовчих моментів, що мають бути виконані на момент введення в дію Закону в цілому. 

Так от, цей Закон передбачає створення ефективного конкурентного середовища на ринку природнього газу з урахуванням вимог законодавства ЄС. Закон гарантує рівність всіх суб’єктів ринку природного газу та незалежність від держави, не допускається втручання держави у функціонування ринку природного газу, крім випадків передбачених законом. 

Закон визначає якісно новий підхід до функціонування ринку природнього газу, тому мною законопроект 2250 був підтриманий за основу, також я вважав за потрібне розгляд його по скороченій процедурі, за що і проголосував. На жаль, скорочена процедура не була підтримана більшістю. На момент голосування в цілому, шкодую, але мене не було. 

5. Чому найчастіше за статистикою сайту Верховної Ради (опрацьованою незалежно одне від одного рухами “Чесно” та “VoxUkraine") як член групи “Воля народу” ви голосуєте в сесійній залі так само, як депутати з "Економічного розвитку" та "Опозиційного блоку"?

Проглянув вказані матеріали. У них ніде не вказано, що персонально Москаленко голосує так само, як депутати з «Економічного розвитку» (нині «Відродження») та «Опозиційного блоку». У згаданих статтях автори роблять акценти на групу в цілому, тобто кількісну більшість групи. Що стосується матеріалу VoxUkraine, то для аналізу взято всього 20 голосувань із понад 1700, які відбулися за цей період. Ба навіть і ці результати показують, що я голосую якщо і синхронно, то у фарватері саме нашої групи «Воля народу». Та й тут результати притягнуті за вуха. Оскільки група «Воля народу» не є політичною партією, тому у нас не існує партійної дисципліни. Левова частка учасників – це депутати-мажоритарники. Тому кожен з нашої групи голосує так, як вважає за доцільне для його виборчого округу. Якщо проаналізуєте дані сайту Верховної Ради по голосуванню, то ви знайдете чимало прикладів, коли голосування наших депутатів абсолютно розрізнене. Так само я не відстежую, як голосують депутати групи «Відродження» та Оппоблоку. Рішення щодо свого голосування приймаю після ретельного вивчення аналітичних матеріалів з того чи іншого законопроекту. Навчений гірким досвідом з попереднього скликання.  

6. Журнал “Новое время” провів журналістське розслідування в якому стверджує, що ви входите до “неформальної групи впливу Юрія Бойка”. За яку частину законопроектів ви голосуєте так само, як депутати, що теж були записані в цю ж групу, а саме - Євген Бакунін, Сергій Дунаев, Юлій Іоффе та Юрій Бойко? Поясніть чому.

Вважаю, що дане питання доцільно поставити виданню, яке проводило журналістське розслідування, схоже автор знає про мене більше, ніж я сам. Щодо того, за яку частину законопроектів я голосую так само, як Є.Бакулін, С.Дунаєв, Ю. Іоффе та Ю. Бойко, то не володію такою інформацією, оскільки не відстежую, як голосують згадані депутати. 

Бородянський вісник №4